CEPDENGE

HAVA DURUMU

KIRKLARELİ DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

        

KENDİ İŞİNİ KURAN ESKİ HÜKÜMLÜ HAYATA YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

 

        Müdürlüğümüz tarafından yükümlü ve eski hükümlülerin yeniden suç işlemelerinin önlenmesi ve topluma kazandırılması amacıyla iş ve meslek edinmelerini sağlamak için gerçekleştirilen projelerimiz devam etmektedir.

        Bu itibarla 18/10/2017 tarihli Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu toplantısında değerlendirilerek karar alınan ve İşkur Eski Yükümlülere Yönelik Proje Destekleri 2017/2. Dönemi kapsamında büyükbaş hayvancılık alanında kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü A.M.’ nin projesi, Bütçesi Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyonun 2017/2 sayılı kararı ile onaylanmıştır.             

        Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 25/12/2017 tarihinde sözleşme imzalayan eski hükümlü A.M. proje kapsamında 26.650 TL hibe desteği ile 3 adet gebe düve alarak kendi işini kurmuştur.          

        Ayrıca 6 kişi için İşkur Eski Hükümlülere Yönelik Kendi İşini Kurma Projeleri 2018/1. Dönem kapsamında proje hazırlanmış; İl İstihdam Kurulu’nda gerekli araştırma ve incelemeler tamamlanarak onaylanmış olup,  ilgili komisyona(Ankara) gönderilmiştir.          

                                                

 

 

 

 

 

Linkler

 

 

 

 

Linkler

 

                    SİTEMİZİ

                 Kişi Ziyaret Etmiştir

 

T.C. Adalet Bakanlığı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.