CEPDENGE

HAVA DURUMU

KIRKLARELİ DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü         

2018 YILI 1. DÖNEM KIRKLARELİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

            Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu 2018 yılı Ocak ayı toplantısı, 24/01/2018 tarihinde Kırklareli Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonu' nda Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ozan KAYA başkanlığında, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN ve 21 üyenin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

            Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanı Sayın Ozan KAYA’ nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa GÜDAY’ ın toplantı gündemini arz etmesiyle devam etmiştir.

            Gündem dahilinde yükümlü, eski hükümlü ve mağdurlardan;

            - 23 kişi iş talebinde bulunmuş; işkur aracılığı ile 7 kişi işe yerleşmiş, 1 kişiye girişimcilik eğitimi verilmiştir.

            - 28 kişi girişimcilik eğitimi talebinde bulunmuş; Kosgeb, İşkur ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde kurs açılmasına karar verilmiştir.

            - 5 kişi yol yardım talebinde bulunmuş; 4 kişiye eğitim ve iyileştirme çalışmaları için Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası, Lüleburgaz Ticaret Borsası, Babaeski Belediye Başkanlığı ve İğneada Belediye Başkanlığı tarafından Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ ne geliş-gidişleri için yol ücreti desteği sağlanmıştır.

            - 14 kişi ruhsal destek ve psikiyatrik değerlendirme için Kırklareli Devlet Hastanesi’ ne yönlendirilmiş, gerekli terapi ve tedavi hizmetleri sağlanmıştır.

            - 18 kişi eğitim talebinde bulunmuş; 15/02/2018 tarihine kadar yeni taleplerinde alınarak Okuma Yazma, Bahçıvanlık İnşaat Seramik Kaplama,  Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği, El Sanatları, Boyacılık, Aşçılık, Dikiş Makineciliği, Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Açık ortaokul,Açık Lise kurs ve programların açılmasına karar verilmiştir.

            - 4 kişi ilaç yardım talebinde bulunmuş; Kırklareli Ticaret Borsası, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 3 kişiye ilaç alımı desteği sağlanmıştır.

            - 2 kişi hukuksal destek talebinde bulunmuş; Kırklareli Barosu tarafından hukuksal danışmanlık sağlanarak gerekli destek verilmiştir.

            - 9 kişi gıda yardımı talebinde bulunmuş; Kırklareli Kızılay Şube Başkanlığı tarafından sağlanmasına karar verilmiştir.

            - 4 kişi giyim yardımı talebinde bulunmuş; Kırklareli Kızılay Şube Başkanlığı tarafından sağlanmasına karar verilmiştir.

            - 6 kişi için İşkur Eski Hükümlülere Yönelik Kendi İşini Kurma Projeleri 2018/1. Dönem kapsamında proje hazırlanmış; İl İstihdam Kurulu’nda gerekli araştırma ve incelemeler tamamlanarak onaylanmış olup,  ilgili komisyona(Ankara) gönderilmiştir.

            - 10 kişi için verilen eğitim bursu destekleri görüşülmüş; gerekli değerlendirmeler yapılmıştır.

            - 1 kişi Pazarcılık Yapabilmek İçin Seyyar Tezgah talebinde bulunmuş; Kırklareli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sağlanmasına karar verilmiştir.

            Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu 2018 yılı Ocak ayı toplantısı dahilinde toplam 96 kişinin 165 talebi değerlendirilmiş olup; bir sonraki toplantının Kırklareli Ziraat Odası tarafından yer sağlanarak yapılmasına karar verilmiştir.       

           

                     

                                 

 

 

 

 

 

Linkler

 

 

 

 

Linkler

 

                    SİTEMİZİ

                 Kişi Ziyaret Etmiştir

 

T.C. Adalet Bakanlığı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.