CEPDENGE

HAVA DURUMU

KIRKLARELİ DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

         

KIRKLARELİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI


         Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği arasında, ruhsal desteğe veya psikiyatrik değerlendirmeye ihtiyacı olan denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere ve suçtan zarar gören mağdurlara gerekli tedavi ve terapi hizmetlerini sağlamak üzere iş birliği protokolü imzalandı.27.06.2016 tarihinde imza altına alınan iş birliği protokolünün imza törenine Kırklareli Cumhuriyet başsavcımız Sayın İlyas YAVUZ, Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterimiz Yrd. Doç. Dr. Sayın Fergan GENÇ ve Kırklareli Denetimli Serbestlik müdürüz Sayın Mustafa GÜDAY katılmıştır.

         İmza töreninde konuşan Kırklareli Cumhuriyet Başsavcımız Sayın İlyas YAVUZ, ''Bugün imza altına aldığımız protokol ile çok kritik bir alandaki ihtiyacı gidereceğiz, bu anlamda denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ve suçtan zarar gören mağdurlar psikiyatrik ihtiyaçları  doğrultusunda tedavi ve terapi hizmetleri için Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz tarafından Kırklareli Devlet Hastanesine yönlendirilecek, Kırklareli Devlet Hastanesinde ise protokol kapsamında gerekli fiziki ve teknik şartlar sağlanacak ve sadece denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ve suçtan zarar gören mağdurlar Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün yönlendirmesi suretiyle haftanın bir günü belirli saatler arasında ücretsiz olarak tüm bu hizmetlerden yararlanacaklar. Bu hususta Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği ile yaptığımız protokolün hayırlı olmasını teminni ediyor, Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterimize teşekkür ediyorum.'' demiştir.

         Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Sayın Fergan GENÇ,  denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere ve suçtan zarar gören mağdurlara en iyi şekilde hizmet edeceklerini belirterek, yükümlü ve mağdurları topluma kazandırmak için gayret göstereceklerini ifade etmiştir.

         Protokol kapsamında denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler ve suçtan zarar gören mağdurlar ruhsal ve psikiyatrik ihtiyaçları doğrultusunda haftanın bir günü Kırklareli Devlet Hastanesine yönlendirilerek gerekli tedavi ve terapi hizmetleri ücretsiz olarak Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından sağlanacaktır. Yükümlü ve mağdurlara hızlı ve etkili hizmet verilebilmesi için Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından gerekli fiziki ve teknik şartlar sağlanacak, belirlenen gün ve saatlerde sadece yükümlü ve mağdurlara hizmet verilecektir. Aynı zamanda protokol çerçevesinde yürütülen tedavi ve terapi faaliyetlerinin değerlendirilmesine, uygulamada karşılaşılan güçlükler ve bunlara dair çözüm önerileri geliştirilmesine, güçlüklerin giderilmesi, yeni gelişim ve değişimlere göre planlama yapılmasını sağlamak amacıyla alt komisyon kurulacak olup, ihtiyaç duyulması halinde taraf kurum yetkililerinin katılımıyla değerlendirme toplantıları yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linkler

 

 

 

 

Linkler

 

                    SİTEMİZİ

                 Kişi Ziyaret Etmiştir

 

T.C. Adalet Bakanlığı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.