CEPDENGE

HAVA DURUMU

KIRKLARELİ DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

         

" ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA " SEMİNERİ DÜZENLENDİ         

            Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında  23.03.2017 tarihinde tarihçi-yazar Koray Şerbetçi’ nin sunumuyla " Çanakkale Şehitlerini Anma " konulu seminer düzenlenmiştir.

            55 yükümlünün katıldığı seminerde Çanakkale Savaşı’ na dair " Çanakkale Savaşı sıradan bir savaş değildi, dünyanın zalimleri ile mazlumlarının bir savaşıydı. " sözleriyle farkındalık oluşturan Şerbetçi;


" Çanakkale Savaşını kazandıran Türk Milleti’ nin imanıdır. "

" Batılı kaynaklarında söylediği gibi Türkler bu savaşta büyük bir cesaret ve insanlıkla savaşmışlardır. Bu savaş Türklerin savaşta bile muazzam bir ahlakı sergilemesine engel olmamıştır. Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Şiiri’ nde medeniyet adına  batının sergilediği zulümü çok güzel bir şekilde ifade etmiştir. Çanakkale zaferini kazandıran batının imkanına karşı Türk Milleti’ nin imanıdır. " demiştir.

            Seminerde savaşa dair insan hikayelerine yer veren Şerbetçi " Savaşta kahramanlık gösteren başta Seyit Onbaşı olmak üzere bütün gazilerimiz savaştan sonra hiçbir şey talep etmeden çok mütevazi bir hayat yaşamışlardır. Bu milletimizin sorumluluk ahlakının en açık örneğidir. " demiştir.

                        Son derece verimli bir atmosferde gerçekleşen seminer sonunda Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa GÜDAY, Çanakkale zaferimizin 102. yıl dönümünde memleketimiz ve vatanımız için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anarak seminere katılımlarından dolayı tarihçi-yazar Koray Şerbetçi’ ye teşekkürlerini sunmuştur.

       

 

 

 

 

 

Linkler

 

 

 

 

Linkler

 

                    SİTEMİZİ

                 Kişi Ziyaret Etmiştir

 

T.C. Adalet Bakanlığı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.