CEPDENGE

HAVA DURUMU

KIRKLARELİ DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü         

15 TEMMUZ DESTANI

 

            Milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde kendisine pranga vurmaya çalışan odaklara karşı dirliğinin, birliğinin, dilinin, dininin, vatanının bir kez giderse, bir daha hiç geri gelmeyeceğinin bilinciyle vatanına, bayrağına, devletine, bağımsızlığına, namusuna canı pahasına sahip çıkmış, 15 Temmuz Destanı’ nı cesaretini imanından, gücünü irfanından alan bir milletin destanı olduğunu, FET֒ nün ve onları destekleyen hiçbir gücün birlik ve beraberliğimiz karşısında başarılı olma şansının bulunmadığını tüm dünyaya ilan etmiştir.

            Millet olarak hain darbe girişiminin yıl dönümünde vatan için, bayrak için, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

 

" Milli Birlik ve Beraberlik " Konulu Seminer 

            Müdürlüğümüz tarafından " 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü " nün anlam ve önemine binaen denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik "Milli Birlik ve Beraberlik" konulu seminer düzenlenmiştir.

          Kırklareli İl Müftüğü tarafından görevlendirilen Vaiz M. Emin GÖKTEPE’ nin konuşmacı olarak katıldığı seminer programında birlik ve beraberliğin önemi üzerinde durularak, ülkemizin temellerinin milli birlik ve beraberlik şuuruyla atıldığı, kalkınması ve ilelebet payidar olmasıda yine milli birlik ve beraberlik şuuruyla sağlanacağı, demokrasi kültürümüzün ve birlikte yaşama irademizdeki kararlılığımızın ülkemizin geleceğinin en büyük teminatı olduğu ifade edildi. Millet olarak tarih boyunca bir çok badireler atlatıldığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ise bunlar arasında en şiddetlisi olduğu vurgulandı. Her toplumun tarihi geçmişinde benzer hadiselerin olabileceğine işaret edilerek, önemli olanın bu hadiselerden gerekli dersleri çıkarmak olduğu hususuna dikkat çekildi. Milli şair Mehmet Akif’in "Tarih tekerrürden ibarettir derler, ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi!" ifadesine atıfla, tarihi tecrübelerden ders çıkaran toplumların benzeri vakalardan az hasarla ya da hasarsız çıkmayı başaracakları ifade edildi.

            Ülkemizin huzurunu ve refahını tehdit eden menfur darbe girişiminin yıl dönümü olması sebebiyle düzenlenen program, 15 Temmuz şehitleriyle gazilerinin dualarla anılmasıyla birlikte sona ermiştir.

 

 

 

 

 

 

Linkler

 

 

 

 

Linkler

 

                    SİTEMİZİ

                 Kişi Ziyaret Etmiştir

 

T.C. Adalet Bakanlığı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.