CEPDENGE

HAVA DURUMU

BOŞ ZAMANLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ FAALİYETLERİ

            BOŞ ZAMANLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

          Boş zamanların yapılandırılması; sanık veya hükümlünün, toplumla bütünleşmesini desteklemek, olumlu sosyal davranışlarını, ilgi alanlarını ve becerilerini geliştirerek uyumlu bir birey olmasını sağlamak amacıyla, sanık veya hükümlünün ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere yönlendirilmesidir. Boş zamanların yapılandırılması çalışmaları; diğer kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının programlarına yönlendirme şeklinde yürütülebileceği gibi müdürlük içinde de yapılabilir. Boş zamanların yapılandırılmasında kurumsal eğitimler ve programlar listesinden de yararlanılır.

          Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin boş zamanlarının değerlendirilmesi ve olumlu sosyal davranışlarının pekiştirilmesi amacıyla olarak yapılan faaliyetler kapsamında ilimizde bulunan Dupnisa Mağarasına gezi ve piknik düzenlenmiş ayrıca Kırklareli Huzurevi'nde bulunun kişiler ziyaret edilmiştir.

 

 

1-) Kırklareli Huzurevi Ziyareti
      Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin olumlu sosyal davranışlarını pekiştirmek amaçlı olarak yapılan faaliyetler kapsamında 08.01.2016 günü Kırklareli Huzurevi Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linkler

 

 

 

 

Linkler

 

                    SİTEMİZİ

                 Kişi Ziyaret Etmiştir

 

T.C. Adalet Bakanlığı Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.